Nadmorska sielanka

Szukając wyciszenia i spokoju dotarłam do Jarosławca. Zachwyciłam się klimatem tej magicznej miejscowości. Rodzinna atmosfera tej dawnej wioski rybackiej i niesamowita plaża, która kusi swoją szerokością.
Wszystko czego potrzebuję, mam tutaj w zasięgu ręki: bialutki piasek, deptak ze sklepikami, kawiarniami i restauracjami, taras widokowy z leżakami, oraz fantastyczny horyzont, który można podziwiać między innymi z Latarni morskiej.

Jedną z najważniejszych, naturalnych form wybrzeża w Jarosławcu jest najwyższy na Pomorzu Środkowym klif. Rozciąga się na długości niemal 2 km, a jego wysokość dochodzi nawet do 24 metrów.

Dla odwiedzających gratką będą największe atrakcje turystyczne takie jak:

Polski Dubaj
To największa w Europie sztuczna plaża o powierzchni 50 tysięcy mkw. Największa inwestycja ochrony pomorza powstała w celu zabezpieczenia wybrzeża klifowego.
Dodatkowo plaża stała się magnesem, przyciągającym turystów. Tutaj każdy znajdzie miejsce do plażowania o każdej porze dnia.

Muzeum Bursztynu w Jarosławcu
Licznie odwiedzane, kameralne muzeum, ma w sobie coś magicznego. Samo przejście przez „dziuplę” w drzewie przenosi nas do krainy bursztynowych czarów.
W scenerii prastarego bursztynowego lasu i podziemnej kopalni bursztynu możemy podziwiać jedną z największych ( prawie 3 kg) brył bursztynu w Polsce oraz unikatowy, niebieski bursztyn bałtycki.

Dla aktywnych wczasowiczów nie lada gratką będzie wizyta i relaks w aquaparku lub jazda na nartach (tutaj jest nawet kryty stok narciarski!).

Zawsze szanowałam pracę rybaków, dlatego warto zatrzymać się choć na chwilę i spojrzeć na ich codzienną pracę, kiedy rozplątują sieci czy wyciągają linami kutry na brzeg.
Oczywiście bezpośrednio od rybaka można kupić świeżą rybę a nieopodal jest też lokalny sklepik w Przystani Rybackiej.
W centralnym punkcie miejscowości znajduje się Pomnik Rybaka symbolizujący rybackie korzenie Jarosławca.


Zaledwie 3 km od Jarosławca, w Jezierzanach, znajduje się Galeria Rybołówstwa, będąca bardzo ciekawą, edukacyjną atrakcją dla całej rodziny. Rybak osobiście oprowadzi was po swojej galerii i opowie o radościach i trudach związanych z życiem człowieka-morza. Liczne muzealia zgromadzone w galerii i ciekawa scenografia budują niezapomnianą atmosferę. Do galerii można dojechać bezpieczną ścieżką rowerową.

Wszystkich miłośników historii i kultury zachęcam do odwiedzenia Muzeum Ziemi Słowieńskiej i Muzeum PRL na niezapomnianą podróż do przeszłości.


Baza noclegowa jest bardzo zróżnicowana i w zależności od preferencji można wybrać domek w lesie czy pokój z tarasem i widokiem na basen (Polecane obiekty: Ośrodek Wczasowo – Rehabilitacyjny Barka, Uzdrowiskowa 5).
Ośrodki te oferują: turnusy rehabilitacyjne, kolonie i zielone szkoły, pobyty indywidulane.
W każdym z tych miejsc jedzenie będzie doskonałe. Ogromny wybór ryb i lokalnych przysmaków zadowoli oczy i podniebienie każdego gościa.

Nadmorska sielankaNadmorska sielankaNadmorska sielankaNadmorska sielanka
Nadmorska sielankaNadmorska sielankaNadmorska sielankaNadmorska sielanka
Nadmorska sielankaNadmorska sielankaNadmorska sielankaNadmorska sielanka


powrót do listy
REPORTAŻE
» Podziemna przygoda
» Nadmorska sielanka
SMAK TRADYCJI
» Opole ze smakiem
» Karczma Warmińska w Gietrzwałdzie
KUCHNIE ŚWIATA
» Włoskie smaki
» Restauracja Sardynia w Warszawie
FOTOGALERIE
» Trzebiatów i Mrzeżyno
» Brwinów - z wizytą w ogrodach marzeń
PRZEPISY
» Sękacz - tradycyjny przepis
» Tarta śródziemnomorska
NIE TYLKO KULINARNIE
» Moja pasja do podróży i… pieczątek – historia nietypowej kolekcji
» Z miłości do sztuki i natury
O NAS

Uwielbiam smakować życie! Dosłownie! Często podóżuję po Polsce i świecie, fotografuję i poznaję kuchnie regionalne. więcej...

kontakt: biuro@evolution-ev.pl

e-mail hasło